Životna pravila Billa Gatesa

Bill Gates je američki biznismen, osnivač kompanije Microsoft i  jedan je od najbogatijih ljudi na svijetu. Ima mnogo životnog iskustva koje je podijelio s ljudima koji ga vole i cijene.

Održao je govor o stvarima koje niste i nećete naučiti u školi, ali ćete se sa njima sigurno sresti u životu.

•  Život nije pravedan – naviknite se na to.
  •  Svijet nije briga za vaše samopouzdanje. Svijet očekuje da nešto postignete prije nego se osjećate dobro sami u svojoj koži.
  •  Nećete zarađivati 40.000 dolara godišnje čim izađete iz srednje škole. I nećete biti potpredsjednik s mobitelom dok to sami ne zaradite.
  • Ako mislite da su vaši učitelji strogi, sjetite se toga onda kada postanete šefovi.
  • Pečenje hamburgera i čišćenje stubišta nije ispod vaše časti. To je prilika.
  • Ako nešto upropastite, to nije pogreška vaših roditelja, već vaša. Nemojte plakati već učite iz svojih pogrešaka.
  •  Prije nego što ste se rodili, vaši roditelji nisu bili tako dosadni kao što su sada. Oni su postali takvi od plaćanja vaših računa i čišćenja vašeg nereda te slušanja o tome koliko ste cool.
  •  U školi ćete dobiti bezbroj prilika da ispravite loše ocjene i loše ponašanje. Ali znajte da to nema nikakve veze s pravim životom u kojem nećete imati toliko šansi za popravak.
  •  Život nije podjeljen u polugodišta kao škola i kada se zaposlite vaše kolege neće vam previše pomagati da nađete sebe. To morate u svoje slobodno vrijeme i najčešće sami.
  • Televizija nije isto što i pravi život. U pravom životu ljudi moraju izaći iz kafića i otići na posao.
  •  Budite ljubazni prema štreberima. Velike su šanse da ćete jednog dana raditi za jednog.

Izvor: http://www.savjetnikuspjeha.com/pravila-za-tinejdzere-po-billu-gatesu1/