SIGURNIJI INTERNET

Tijekom veljače učenici 5. razreda naše škole sudjelovali su na predavanjima o sigurnosti na internetu. Knjižničarka im je putem prezentacije objasnila kako se mogu zaštiti u virtualnom svijetu te kako i tu  moraju poznavati i poštivati pravila ponašanja.

Na kraju predavanja svi su  učenici  dobili brošure Kako zaštititi dijete u svijetu interneta, mrežnih tehnologija i mobilnih telefona.

Brošura sadrži savjete kako prilagoditi ponašanje da bi se opasnosti smanjile na najmanju moguću mjeru. Napravljena je na način da bi osvijestila i roditelje koji moraju biti najsnažnija karika u tom čitavom lancu vrijednosti kako bi zaštitili djecu kada se koriste mrežnim tehnologijama poglavito kad posjećuju internetske stranice.