Robotička Alka u Sinju

Dana 17. i 18. veljače u Alkarskim dvorima održana je edukacija o robotici za učenike osnovnih i srednjih škola. Na edukaciji su sudjelovali i naši učenici osmih razreda.

Glavna tema bila je Robotička alka. Učenici su upravljali robotima i gađali alku i u tome se pokazali jako uspješnima.

Edukaciju su proveli Ivica Kolarić, izbornik robotičke reprezentacije i hrvatski predstavnik u svjetskom RoboCup-u i Jelka Hrnjić, tajnica Hrvatskog društva za robotiku. Učenicima su pričali o robotima, robotici te demonstrirali programiranje robota.

Edukacija se održavala u sklopu priprema za Hrvatsko prvenstvo mladih robotičara, točnije državno prvenstvo koje će se održati u Sinju 11. ožujka u sportskoj dvorani gdje će se okupiti natjecatelji iz cijele Hrvatske. Uz deset službenih svjetskih kategorija, prvenstvo će sadržavati i jedanaestu koja je privukla i naše učenike da se prijave na natjecanje a to je upravo Robotička alka. Najbolji robotičari, pobjednici iz Sinja odlaze na svjetski RoboCup u Japanu.

Poželimo našim učenicima i njihovim robotima čvrstu desnicu i oko sokolovo.

Ita Vučković

 

Kontakt

Sending

©2019 Coded by Digital Tailors Hosted by CroCloud

Log in with your credentials

Forgot your details?