Psiholog

Kutak za savjetovanje

kalendar

Školska psihologija

Školska psihologija je psihološka disciplina koja koristi saznanja i metode iz ostalih disciplina psihologije u kontekstu škole i školovanja. Psiholog koji radi u školi mora imati znanja i vještine s područja motivacije, savjetovanja, psihologije učenja i poučavanja i slično.

icon_0005_Ebene-13

Posao školskog psihologa

Težište rada i najčešći korisnici školskog psihologa su prije svega učenici. Rad s učiteljima, nastavnicima i roditeljima također je uobičajen, ali on se ponajprije odvija u funkciji njihova osposobljavanja za bolje razumijevanje učenikovih potreba i ponašanja te djelotvorniji rad s njima.

icon_0013_Ebene-5

Kada posjetiti psihologa

Učenici dolaze samostalno, na inicijativu nastavnika ili roditelja, a može ih i sam psiholog pozvati. Neki učenici taj susret doživljavaju kao kaznu i znak da su pogriješili, drugi ga doživljavaju kao ugodno druženje. Prava svrha susreta bila bi negdje između – kroz ugodnu atmosferu i pozitivan kontakt promovirati poželjna ponašanja, podučavati, motivirati, rješavati teškoće.

PEDAGOŠKI SVIJET

PLAVI TELEFON