Moje ime je Anne Frank (predstava)

Učenici sedmih i osmih razreda naše škole obilježili su Dan sjećanja na žrtve holokausta odlaskom u Gradsko kazalište lutaka Split i gledanjem predstave Moje ime je Anne Frank u pratnji učitelja hrvatskoga jezika.

Moje ime je Anne Frank predstava je temeljena na Dnevniku Anne Frank, jednom od najdirljivijih zapisa djetinjstva ugušenog bezumljem ljudske mržnje.

Ova tema aktualna je i danas i nikada zapravo nije sišla s pozornice svijeta jer uvijek je netko negdje u sljepilu vlastitih zabluda spreman drugoga isključiti iz korpusa čovječanstva.

Želim pisati. Želim živjeti i nakon smrti. Ali hoću li ikad moći napisati nešto veliko?

Riječi su to Anne Frank koje su se duboko urezale u srca naših učenika koji su imali samo riječi hvale za predstavu.

Evo nekoliko dojmova:

Predstava Moje ime je Anne Frank me oduševila jer je jedna jako teška tema prikazana na duhovit načun, glumci su izvrsni. Veselim se lektiri dogodine!

(Viktoria Vučković, 7 razred)

Predstava govori o jednoj velikoj nepravdi i navela me je na razmišljanje koliko sam zapravo sretna! Jako me zanima i sama lektira Dnevnik Anne Frank!

(Martina Čugura, 7. razred)