Moja prva knjiga – rezultati natječaja

Moja prva knjiga državni je natječaj za učenike osnovnih škola pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta koji se kontinuirano provodi od 2004. godine. Natječaj se sastoji od pisanja i ilustriranja vlastite priče, a glavna nagrada je tiskanje najboljih radova koje biraju poznate hrvatske književnice Sanja Pilić i Silvija Šesto.
Svrha natječaja je poticanje mašte i kreativnosti, razvoj likovno-literarnih vještina te osvještavanje djece i mladih o njihovim pravima, odgovornosti za okoliš i potrebi brige za zajednicu.

Ove je godine na natječaj pristiglo 476 slikovnica iz svih dijelova Republike Hrvatske. Nagrade se dijele na prvo, drugo treće mjesto i poticajnu nagradu.

Učenica 6.c razreda Antea Kanaet osvojila je poticajnu nagradu za svoju slikovnicu Zgrabi svoju sreću.