Hit radio Sinj

U POSJETI  HIT RADIO SINJ

U srijedu 22. 11. 2017. učenici 4.c razreda iz OŠ Ivana Lovrića uz pratnju svoje učiteljice Mirjane Živalj, posjetili su nadaleko slušanu i poznatu radijsku postaju Hit radio Sinj čije se prostorije nalaze u sklopu Doma mladih. U  okviru  izvanastavne grupe Mali novinari , odlučili su se  pobliže upoznati sa radijskim novinarstvom. Ugovorili smo posjetu preko glavnoga urednika i direktora g. Joška Kontića koji je to srdačno i odobrio. Učenici su sa velikim uzbuđenjem krenuli u novu avanturu koja je bila na samom vrhuncu kada su ušli u  prostorije Radija. Dočekala nas je i pozdravila radijska voditeljica Marija Maroš, a uz  razgovor i s drugim novinarima doznali smo zanimljivosti vezane za  posao novinara. Nakon toga smo krenuli u obilazak radnih prostorija. Posebno su im bile zanimljive prostorije sa izolacijom gdje se snimaju i emitiraju sve emisije koje se svakodnevno  i rado slušaju. Glazbeni urednik im je  dozvolio odabir jednoga glazbenoga broja kojeg je pustio nakon reklama. Dobili su priliku sjesti u studio, staviti slušalice te se pojedinačno predstaviti i odgovarati na pitanja novinarke.

Od srca zahvaljujemo svima na Hit radiju Sinj što su nas ugostili i educirali  o jednom veoma lijepom i svestranom zanimanju .

Tko zna , možda jednom netko od njih postane novinar ili radijski voditelj…..

20171122_11055320171122_11185420171122_11192020171122_111933

Kontakt

Sending

©2019 Coded by Digital Tailors Hosted by CroCloud

Log in with your credentials

Forgot your details?