EUROPSKI DAN JEZIKA

5

“Jezik je odjeća naših misli.” (S. Johnson)…..vodeći se ovom mišlju učenici naše škole su zajedno sa predmetnim nastavnicima prepoznali važnost obilježavanja  Europskog dana jezika te ga prigodno obilježili u tjednu Europskog  dana jezika…

Naime, sve je počelo izrađivanjem zastava europskih zemalja sa četvrtašima naše škole, prigodnih puzzle jezik- država na njemačkom jeziku, plakata na temu europskih jezika na talijanskom jeziku, nastavilo se podučavanjem znakovnog jezika učenika VI. razreda  od strane učenika koji ima slušnih poteškoća te kulminiralo 27. rujna 2016. godine kvizom znanja na razini cijele škole.

1

Naime, u kvizu  su sudjelovali predstavnici svih viših razreda naše škole, a propitivala se građa povijesti, geografije, biologije, hrvatskog jezika te opće kulture prilagođena dobnoj skupini, odnosno razredima u kojima se u prethodnoj godini učila. Učenici su odgovore davali na četiri jezika zastupljena u našoj školi tj. hrvatskom, engleskom, njemačkom i talijanskom. Po završetku kviza znanja, najbolji od petih razreda, najbolji šesti, te najbolji sedmi i osmi razred prigodno su nagrađeni.

6

Učenici četvrtih razreda su u školskoj knjižnici učili  kako izgledaju europske zastave, te je svatko od njih imao zadatak naslikati jednu. Uslijedio je kviz u poznavanju europskih zastava u kojem su se natjecala tri 4. razreda. Najbolji razred je također nagrađen. Sve provedene aktivnosti djelovale su poticajno na učenike, a provedeni kviz osim što je bio zabavan i poučan doprinio je razvoju samopouzdanja kod učenika pri razgovoru na stranom jeziku… Kako je to sve izgledalo možete pogledati u galeriji fotografija…

3

4

5

7

8

zastava

Danijela Gašpar

Kontakt

Sending

©2020 Coded by Digital Tailors Hosted by CroCloud

Log in with your credentials

Forgot your details?